SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 7954727
nr 795 4727
Bestick
6+ 6, pärlemor/nysilver, sent 1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 december 2012
kl 17:19:09
150 kr
200 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.